W codziennych zajęciach dydaktycznych wykorzystywane są elementy:

TECHNIK RELAKSACYJNYCH wg. JACOBSONA

W pracy z Dziećmi wykorzystujemy różnorodne metody:
  • relaksacja
  • muzykoterapia
  • masaże relaksacyjne
Odpowiednio dobrana muzyka w istotny sposób wpływa na samopoczucie Dzieci, ćwiczenia relaksacyjne, muzykoterapia pomagają "wyciszyć" negatywne emocje, a tym samym powodują odprężenie psychiczne i fizyczne, obniżają lęk, agresję, pozwalając przywrócić Dziecku wewnętrzną równowagę.

BAJKOTERAPII

Terapia przez bajki, nowa metoda, łatwa do nauki dla każdego, skuteczna i zyskująca coraz większą popularność, to także doskonała metoda relaksacyjna, odpowiednio dobrane i opowiedziane albo przeczytane historie mogą doskonale wyciszyć, uspokoić, pomóc Dziecku w wielu trudnych dla niego sytuacjach emocjonalnych.

RUCHU ROZWIJAJĄCEGO WERONIKI SHERBORNE

System ćwiczeń i zabaw ruchowych, które wywodzą się z naturalnych potrzeb Dziecka zaspokajanych w kontaktach z Dorosłymi tzw. baraszkowanie pojawiające się we wczesnym dzieciństwie.
Podstawowe założenia metody to rozwijanie ruchem trzech aspektów:
  • świadomości własnego ciała i usprawniania ruchowego
  • świadomości przestrzeni i działania w niej
  • dzielenia przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązywania z nimi bliskiego kontaktu

ĆWICZENIA KSZTAŁTUJĄCE WYOBRAŹNIĘ

Zestaw ćwiczeń i zabaw wspomagających rozwój wyobraźni w tym kreatywność oraz pomysłowość.

ZAJĘCIA MUZYCZNO - RUCHOWE

Różnorodne formy zabaw z muzyką, instrumentami i rekwizytami w celu uwrażliwienia dzieci na muzykę i rozwijania poczucia rytmu od pierwszych chwil życia. Pojawią się proste zabawy taneczne, zgadywanki muzyczne, proste piosenki, rymowanki.

ZAJĘCIA PLASTYCZNE (metoda malowania 10 palcami)

W trakcie tych zajęć Dzieci będą miały okazję wypróbowania rozmaitych technik plastycznych, pracy z różnymi materiałami zgodnie z własnym pomysłem i inwencją, rozwiną potencjał twórczy każdego Dziecka i pozwolą odkryć nie jeden talent.

ĆWICZENIA LOGOPEDYCZNE

Rozwijanie aparatu mowy w formie zabawowej, ćwiczenia oddechowe, artykulacyjne, ćwiczenia języka, warg, aby Maluchy miały łatwość w mówieniu.

ĆWICZENIA MOTORYKI MAŁEJ I DUŻEJ

Mają na celu doskonalenie poszczególnych czynności ruchowych u Dzieci, nabywanie przez nich zręczności, wyrabianie szybkości, zwinności i wytrzymałości.